Niezależny portal informacyjny Gminy Strumień                           

  • slajd_04
  • Slajd_02
  • slajd_05
  • Slajd_01
  • Slajd_03
  • slajd_06
Reklama

Położenie Geograficzne

Email Drukuj

Gmina Strumień położona jest na skraju powiatu cieszyńskiego w jego północnej części. Przez terytorium gminy przepływa rzeka Wisła wpadając w Strumieniu do zbiornika goczałkowickiego, z którym gmina bezpośrednio graniczy.
Do gminy przynależą wsie: Drogomyśl, Bąków, Pruchna, Zabłocie, Zbytków oraz miasto Strumień.
Na jej terenie rozwija się głównie rolnictwo skupiające 3356 ha gruntów ornych. Największym znaczenie mają uprawy roślin okopowych, zbóż i rzepaku.
Ponad 900 gospodarstw dostarcza dobrej jakości płodów rolnych. Gmina nie jest tylko rolniczym regionem, rozwija się tutaj również drobny przemysł oraz liczne mniejsze zakłady pracy. Prywatne firmy działające w gminie przyczyniają się do jej rozwoju gospodarczego.
Korzystne położenie gminy w niewielkiej odległości od znanych miejscowości wypoczynkowych w Beskidach sprzyja inwestycjom. Przez gminę przebiegają dwie ważne trasy: międzynarodowa do przejścia granicznego w Cieszynie oraz krajowa Katowice- Wisła- Ustroń.  
Stwarza to możliwości rozwoju działalności turystycznej, hotelowej, gastronomicznej, a także rekreacyjnej. W tym ostatnim przypadku miasto Strumień może się poszczycić dobrze utrzymanym basenem kąpielowym o wymiarach olimpijskich. Na terenie gminy występują rzadkie pokłady solanki jodowo-borowej oraz borowin, które stwarzają możliwości zagospodarowania tych terenów.
Walorem gminy jest także rzeka Wisła oraz liczne stawy i zbiorniki wodne, które dodają nie tylko malowniczości okolicy, ale także rozrywki dla dużej rzeszy wędkarzy.
Gmina Strumień dba także o środowisko naturalne. Inwestycje w nowoczesną oczyszczalnię ścieków oraz ciepłownię w Strumieniu sprawiły, że przyroda pięknie się rozwija i cieszy oczy wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych. Nierzadko spotyka się tu bociany i dorodne ryby.


Damsoft Wędkarstwo-śląsk